Menu

O nás

O nás

HISTORIE


Letos je tomu právě sedm let, co v roce 2013 na výměnném pobytu v Montrealu (Canada) Jiří Jaroš poprvé měl možnost pracovat na interiérovém designu restaurace se svými přáteli. Práce na barové desce, propojení dřeva a epoxidu. V roce 2013 vzniká zcela nové spojení, kdy v jeho myšlenkách poprvé vznikla touha nalézt spojení originálního kusu dřeva s něčím progresivně novým…”svítící nábytek”.

V roce 2014 Jiří Jaroš podává přihlášku na Úřad Průmyslového Vlastnictví a v od 29.5.2015 získává osvědčení o zápisu ochranné známky pod číslem: 346240 pro “JASTART Furniture Design” a dále 16.3.2016 pod číslem: 353701 pro “stool”

Dne 23.4.2015 se zakládá obchodní firma JAST ART s.r.o. O tři roky později Jiří Jaroš dokončuje studium na ČVÚT – Fakultě stavební.

Na přelomu roku 2018/2019 vstupuje do projektu bratr Martin Jaroš, došlo k dokončení ateliéru, finalizaci výrobních procesů, představení prvních dokončených prototypů a společně s partnerkou MgA. Veronikou Slámovou hledáme syntézu výroby a umění s významnými umělci spojující výtvarné umění, design a architekturu.

DESIGN


Původní myšlenka “svítícího nábytku”, ono propojení dřeva a světla je základní “prostupující línií” a nosným prvkem portfolio produktů.

STOOLEK – první prototypy vznikají v roce 2013 a jsou nevšedním designovým doplňkem jak ve dne, tak v noci, dělají radost naší rodině a přátelům. Ohromují svojí nápaditostí, provedením a originalitou i mnoho odborníků v oboru.

V roce 2019 vzniká první série produktového designu označovaná jako “stoolky”, pracuje se na geometrickém a funkčním propojení jednoho kusu dřeva společně s řezbářem MgA. Jiřím Němem. Necháváme vyniknout všechny jeho zdánlivé nedokonalosti, ctíme přirozené jevy dřeva. Právě přirozený vzhled dřeva a světla je to, co naše výrobky děla zcela originální.

Na kolekci “stoolků” navazuje zakázková výroba “svítícíh stolů” pod označením Coffe Table Live Edge a Coffe Table Bench a jídelní stoly Dining Table EOS a Dining Table Edge, vše doplněné sochařskou a řezbářskou výrobou.

NAŠE FILOSOFIE


Naší základní myšlenkou a vizí bylo, že v prostředí tmy naše produkty poskytují svým uživatelům svojí druhou tvář, symbolizují v analogii propojení tmy a světla. Tma odráží světlo a světlo zobrazuje tmu, produkt se poté projevuje jako jin – jang navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru.

UMĚNÍ


Dílčí pokus o syntézu zdánlivě neslučitelných materialů, formálních výrobních postupů nejen nesledující konvenční línii výroby standartního funkčního nábytku, ale i plnící funkci užitnou a estetickou. Zařazením volného umění dokážeme charakterizovat výjímečnost, vkus svého majitele.  FUTURE: Do výroby v roce 2020 vstupují umělci, která spojují témata designu, architektura, konceptuálního umění, re-think, re-cycle, enviromentálního myšlení v originálním produktovém designu.

 VÝROBA


V našem produktovém portfoliu najdete jídelní a konferenční masivní stoly, malé stoly, multifunkční stolky, noční stolky, lampy, …., a další produkty, kde využíváme pečlivě zvolené dřevo. Individuální design výrobku, který díky své auře “světlo/tma” dokáže v celém prostoru nenápadně přitáhnout pozornost právě na sebe.

Důraz je kladen na vstupní dřevo s přirozenými organickými vadami bez omezení, počtu či rozsahu v kombinaci LED technologií, s ruční výrobou pro dokonalý finální produkt splňující vysoké požadavky náročných zákazníků.

Všechny naše produkty vznikají v Lukách pod Medníkem s výrobním procesem rozděleným do několika fází s dodací lhůtou od 4 – 12 týdnů, přímou expedicí k našim zákazníkům.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

English